Historie PAUL

Rodinná historie od roku 1889

Pro mnohé je PAUL ztělesněním tradice. A přesto... i když jsme věrni svým kořenům, PAUL nikdy nepřestal vymýšlet, inovovat a otevírat nové stránky... Procházet historií PAULu tedy znamená také listovat albem rodiny, která je hrdá na to, že může svým zákazníkům nabídnout chutné chleby, lahodné pečivo a čisté máslové pečivo, chutné sendviče a mnoho dalších gurmánských výtvorů, které v průběhu času a pěti generací, které se vystřídaly, přibyly.

PAUL dnes

Vytvoření zhruba stovky nových výrobků ročně, zavedení konceptů PAUL le café a PAUL express, rozvoj systému click & collect a online prodeje, vytvoření odpovědného francouzského řetězce s farmáři a mlynáři, posílení našich závazků v oblasti výživy a životního prostředí, nové země... Příběh pokračuje. Vždy se stejnou ambicí: vytvářet společné chvíle u zdravých, kvalitních a příjemných produktů.
Eiffel Tower

2020

Stejně jako všechny ostatní zasáhla zdravotní krize, i PAUL se rozhodl zůstat otevřený všude, kde to bude možné, díky nasazení svých týmů a okamžitému zavedení ochranných nástrojů. Iniciativy se množí: "klikni a vyzvedni", rozvoz, podpora nemocničního personálu, dary potravinovým bankám, poskytování mouky na kila…
Eiffel Tower

2019

Společnost PAUL slaví 130 let úzké spolupráce se svými zákazníky. Maxime Holder, který se posledních 10 let věnuje mezinárodnímu rozvoji, přebírá předsednictví skupiny PAUL.
Eiffel Tower

2018

V září otevřelo pekařství PAUL novou pobočku v obchodním domě DBK. Brzy poté byla v ČR otevřena 17. pobočka – PAUL Express na Hlavním nádraží. Jedná se o druhou provozovnu tohoto nového konceptu na světě.
Eiffel Tower

2008

Historie pekařství PAUL se v České republice začala psát v roce 2008 otevřením první prodejny v OC Atrium Flora.
Eiffel Tower

2008

PAUL je jednou z prvních deseti francouzských společností, které se přihlásily k PNNS 2 (Národní plán výživy a zdraví 2). Společnost PAUL se zavázala k neustálému zlepšování rozmanitosti a výživové hodnoty svého sortimentu. Naším prvním opatřením je výběr mouky bohatší na vlákninu pro všechny naše chleby a snížení obsahu soli. Současně společnost PAUL ze všech svých receptur odstraňuje palmový olej, umělá barviva a četné přídatné látky.
Eiffel Tower

2000

Maxime Holder, jedno z Francisových dětí, vytváří v Londýně první společnost PAUL. Okamžitě si všiml potenciálu kávy s sebou, která byla v té době ve Francii vzácná. O 20 let později je v Londýně asi 30 PAULů a káva... je jedním z našich prvních prodejů!
Eiffel Tower

1993

Objevují se prodejny s černými průčelími. Tyto fronty se stanou nadčasovým podpisem.
Eiffel Tower

1989

V Japonsku se otevírá první mezinárodní franšíza. Naši japonští zákazníci objevují chléb ve francouzském stylu a stávají se milovníky našich croissantů, palmiers nebo cannelés... Obchody, které jsou přísně identické s těmi pařížskými, překvapují a těší... Mezinárodní dobrodružství PAUL začíná! Od Washingtonu po Moskvu, od Dubaje po Johannesburg, od Prahy po Singapur, PAUL byl dosud otevřen ve více než čtyřiceti zemích. I dnes se týmy v první prodejně v každé nové zemi školí ve Francii. Protože kromě receptů chceme, aby se ponořili do francouzského umění žít!
Eiffel Tower

1987

Aby si zákazníci mohli vychutnat výrobky přímo na místě, otevřela společnost PAUL své první čajovny a restaurace. Tato stravovací činnost je dokonce hlavní činností PAUL v mnoha asijských a blízkovýchodních zemích.
Eiffel Tower

1972

Francis Holder radikálně změnil rodinnou pekárnu: instaloval pec na dřevo přímo před zraky zákazníků a v době, kdy byl v módě bílý chléb, obnovil tradiční recepty s pomalým kvašením a kváskem. Tento návrat k tradici okamžitě oslovil zákazníky ve velmi moderních nákupních centrech, která v té době vznikala. Dnes se sice pece na dřevo již nepoužívají, ale naše pekárny jsou prosklené a zákazníci je mohou vidět v mnoha prodejnách PAUL.
Eiffel Tower

1953

Julien a Suzanne Holderovi se nastěhují do cukrárny v Lille, která patří rodině Paulových. Jméno PAUL zůstalo zachováno... Francis Holder, který začal pracovat se svými rodiči již ve velmi mladém věku, z něj vytvořil světoznámou značku. Tento první PAUL stále existuje a nese otisk následujících generací.
Eiffel Tower

1935

Jejich dcera Suzanne se provdala za Juliena Holdera. Otevřou si vlastní pekárnu v Lille v ulici des Sarrazins.
Eiffel Tower

1908

Jeho syn Edmond-Charlemagne, narozený v roce 1889, a jeho žena Victorine převzali rodinný podnik.
Eiffel Tower

1889

Ve stejném roce, kdy byla slavnostně otevřena Eiffelova věž, napsal Charlemagne Mayot první řádky rodinné ságy založením pekárny v ulici de la Mackellerie v Croix nedaleko Lille.
Eiffel Tower