#dostbyloplastu

S Ministerstvem životního prostředí jsme uzavřeli dobrovolnou dohodu ve které se připojujeme ke konkrétním krokům, díky kterým budeme snižovat objem naší spotřeby jednorázového nádobí. Připojte se s námi i vy!

Věděli jste, že každou minutu se na Zemi prodá milion plastových lahví? Podle odborníků jsou plasty pro ekologii planety možná větším nebezpečím, než globální oteplování. I když patří Česká republika k přeborníkům v recyklování a dalšímu zpracování plastů, důležitější a účinnější je postarat se o to, aby plastový odpad vůbec nevznikal.

Přemýšleli jste o tom, kolik kelímků, brček, obalů na jídlo a plastového nádobí vyhodíte do koše každý den? My v pekařství PAUL nechceme být k tomuto problému lhostejní, a proto jsme připravili celou řadu změn, které zavádíme jak na e-shopu, tak v našich kamenných prodejnách.

  • Zákazníkům e-shopu nabízíme například možnost výběru, zda si k objednávce přejí přidat jednorázové nádobí či nikoli. Samozřejmě to není možné vždy, ale pokud si třeba objednáváte do kanceláře, nebo pořádáte doma party pro přátele, zkuste jednorázové nádobí nahradit klasickým. Sice je potom budete muset umýt, ale naše planeta Vám za to poděkuje!
  • Na kamenných prodejnách si můžete zakoupit nový sortiment, který využijete při každé návštěvě. Káva ze stylového termo hrnku chutná mnohem lépe, než z papírového kelímku. A navíc ten, kdo si u nás zakoupí teplý nápoj do termo hrnku získá okamžitou slevu na nápoj 10% a při použití věrnostní kartičky merci club získá dalších 7 % bez DPH zpět ve formě bodů.
  • Naši látkovou tašku můžete složit do kabelky a odnést si v ní své oblíbené pečivo, vždy, když k nám zavítáte.
  • Termo hrnek nebo látkovou tašku můžete také darovat svým přátelům a známým, kteří často chodí do pekařství PAUL. Spolu s nimi se tak připojíte k našemu boji proti nadměrné spotřebě plastů.

Začněte u sebe a investujte trochu času a snahy do ochrany životního prostředí – žijete v něm přece i vy a lidé, které máte rádi!